Gratis tilstandsrapport

Du kan frit og kvit få udformet en gratis og uforpligtende tilstandsrapport af en af vores fagfolk!

Initiativet er et udtryk for, at vi ønsker at bidrage med vores byggetekniske ekspertise med eksempelvis omfattende renoveringsopgaver.

Tilstandsrapporten, der ikke kun bygger på en kosmetisk vurdering, men en samlet faglig vurdering, kan f.eks. konkludere, at en ændret vedligeholdelse eller en mindre renovering, samlet set vil kunne forlænge gulvets levetid. Alternativt kan rapporten i ekstreme tilfælde pege på en total udskiftning af gulvet her og nu.

I alle tilfælde giver tilstandsrapporten et gratis og nyttigt overblik.

Hvad indeholder rapporten?

Hensigten med gennemgangen er i sagens natur at udforme en rapport, hvor gulvenes tilstand bliver vurderet, og de beskadigede gulve inddelt i tre kategorier:

  1. Områder, hvor de daglige rutiner for vedligeholdelse bør ændres. Fx pga. forkert rengøring.
  2. Områder, hvor en mindre renovering her og nu vil forlænge gulvets levetid.
  3. Områder, hvor udskiftning er nødvendig.

Hvem kan bestille?

Især virksomheder, uddannelsesinstitutioner og sygehuse, hvor gulvbelægningen er voldsomt nedslidt, og budgettet er begrænset, vil have glæde af en tilstandsrapport. Det skaber det fornødne overblik til at planlægge og prioritere evt. istandsættelse. Alle institutioner og virksomheder er dog velkomne til at bestille en gennemgang.

ai-gulve A10 Tæpper A/S
Hesselly 6
6000 Kolding
Se butikkens side
Tlf: 75 50 29 00
Fax: 75 50 69 29
E-mail: a10@a10.dk
ai-gulve AI Gulve A/S
Sindalsvej 41
8240 Risskov
Se butikkens side
Tlf: 87 41 21 00
Fax: 87 41 21 10
E-mail: post@a-i.dk
als-gulvservice Als Gulvservice A/S
Stenager 15 B
6400 Sønderborg
Se butikkens side
Tlf: 74 42 24 04
Fax: 74 42 88 03
E-mail: Soenderborg@garant.nu
brich-gulve Brich Hansen Tæpper A/S
Lavhedevej 48
7500 Holstebro
Se butikkens side
Tlf: 97 42 02 99
Fax: 97 42 08 09
E-mail: brich@erhvervsgulve.dk
burcharth-gulve Burcharth Gulventreprise A/S
Lærkevej 7
6000 Kolding
Se butikkens side
Tlf: 70 20 54 99
E-mail: burcharth@erhvervsgulve.dk
garant-aalborg Garant Aalborg Erhverv
Hobrovej 347
9200 Aalborg SV
Se butikkens side
Tlf: 98 18 58 33
E-mail: Aalborg@garant.nu
garant-hjoerring Garant Hjørring
Frederikshavnsvej 83
9800 Hjørring
Se butikkens side
Tlf: 98 92 02 75
Fax: 98 92 60 33
E-mail: hjoerring@garant.nu
garant-nykobing-f Garant Nykøbing F
Energivej 5
4800 Nykøbing F
Se butikkens side
Tlf: 54 85 31 45
E-mail: nykoebingf@garant.nu
garant-nykobing-m Garant Nykøbing Mors
Nørrebro 119
7900 Nykøbing M
Se butikkens side
Tlf: 97 72 47 88
E-mail: nykoebingm@garant.nu
garant-rosenvold Garant Rosenvold
Rådhusgade 12
6200 Aabenraa
Se butikkens side
Tlf: 74 62 21 16
Fax: 74 62 01 71
E-mail: rosenvold@erhvervsgulve.dk
silkeborg-gulvbelaegning Garant Silkeborg Gulvbelægning A/S
Stagehøjvej 25
8600 Silkeborg
Se butikkens side
Tlf: 86 81 22 55
Fax: 86 81 39 55
E-mail: Silkeborg@garant.nu
garant-skanderborg Garant Skanderborg
Sygehusvej 32
8660 Skanderborg
Se butikkens side
Tlf: 86 52 11 70
Fax: 86 51 07 76
E-mail: skanderborg@garant.nu
garant-skive Garant Skive
Katkjærvej 1
7800 Skive
Se butikkens side
Tlf: 97 52 69 99
Fax: 97 52 69 98
E-mail: skive@garant.nu
garant-haderslev Garant Tæpper Haderslev
Christian X’s Vej 6 c
6100 Haderslev
Se butikkens side
Tlf: 74 52 62 01
E-mail: haderslev@garant.nu
garant-viborg Garant Viborg
Lundborgvej 2C
8800 Viborg
Se butikkens side
Tlf: 86 62 95 77
E-mail: Viborg@garant.nu
hammelsvang Hammelsvang as
Bøgekildevej 26
8361 Hasselager
Se butikkens side
Tlf: 86 28 13 44
Fax: 86 28 24 79
E-mail: bu@hammelsvang.dk
herning-erhvervsgulve Herning Erhvervsgulve
Postboks 5
7400 Herning
Se butikkens side
Tlf: 96 26 00 90
Fax: 96 26 00 94
E-mail: herning@erhvervs-gulve.dk
hoitaepper Høitæpper A/S
Østergade 70
6230 Rødekro
Se butikkens side
Tlf: 74 66 21 24
Fax: 74 66 28 24
E-mail: hoi@erhvervsgulve.dk
jul-nielsen Jul Nielsen
Grønnegade 7
9900 Frederikshavn
Se butikkens side
Tlf: 98 42 03 66
E-mail: jul.nielsen@mail.dk
justesen-gulve Justesen Gulve
Alsikevej 37
8920 Randers
Se butikkens side
Tlf: 86 42 60 33
Fax: 86 43 60 77
E-mail: justesen@erhvervsgulve.dk
miko Miko Gulve A/S
Baneallé 8
8450 Hammel
Se butikkens side
Tlf: 86 96 13 99
Fax: 86 96 14 15
E-mail: post@miko.dk
naestved-gulve Næstved Gulve A/S
Transportbuen 5
4700 Næstved
Se butikkens side
Tlf: 55 78 24 11
E-mail: mail@naestvedgulve.dk
nordjysk-gulvcenter Nordjysk Gulvcenter A/S
Industrivej 8
9830 Tårs
Se butikkens side
Tlf: 98 96 39 99
E-mail: info@nordjyskgulv.dk
OK-GULVE OK Gulve & Gardiner A/S
Blangstedgårdsvej 3
5220 Odense SØ
Se butikkens side
Tlf: 66 15 99 35
Fax: 66 15 94 35
E-mail: odense@garant.nu
olgod-gulve Ølgod Gulve A/S
Jernbanegade 5
6870 Ølgod
Se butikkens side
Tlf: 75 24 66 77
E-mail: martin@stoecbo.dk
p-ras P. Rasmussen og sønner a-s
Buddingevej 85
2800 Lyngby
Se butikkens side
Tlf: 45 88 22 99
Fax: 45 88 10 72
E-mail: hfj@pras.dk
ribergaard-gulve Ribergaard Gulve A/S
Sydvestvej 129 C
2600 Glostrup
Se butikkens side
Tlf: 36 77 04 50
E-mail: info@ribergaardgulve.dk
roskilde-gulv Roskilde Gulventreprise A/S
Himmelev Bygade 68B
4000 Roskilde
Se butikkens side
Tlf: 46 35 86 86
Fax: 46 35 88 88
E-mail: cb@roskildegulv.dk
stoecbo-gulve Støcbo Gulve
Stormgade 133
6715 Esbjerg N
Se butikkens side
Tlf: 79 13 78 78
Fax: 79 13 78 88
E-mail: esbjerg@garant.nu